دواین جانسون

دواین جانسون

یک بازیگر آمریکایی و کانادایی، تهیه کننده و کشتی گیر حرفه ای نیمه بازنشسته، با WWE قرارداد امضا کرد. جانسون نیمه سیاه و نیمه ساموایی است. پدر او، راکی ​​جانسون، یک سیاهپوست کانادایی، اهل نوا اسکوشیا، و بخشی از اولین قهرمانان تیم بلک تگ در تاریخ دبلیو دبلیو دبلیو ای است، زمانی که به همراه تونی اطلس به عنوان WWF شناخته می شد. مادر او ساموئن و دختر پیتر مایویا است که او نیز یک کشتی گیر حرفه ای بود. همسر مایویا، لیا مایویا، یکی از معدود مروجین زن کشتی بود که پس از مرگ همسرش در سال ۱۹۸۲، تا سال ۱۹۸۸، مدیریت کشتی پلی‌نزی پاسیفیک پرو را به دست گرفت. از طریق مادرش، او از بستگان غیر خونی خانواده کشتی آنوایی در نظر گرفته می‌شود. در ۲۹ مارس ۲۰۰۸، راک پدر و پدربزرگش را به تالار مشاهیر دبلیو دبلیو ای معرفی کرد.

از سال ۲۰۱۴، جانسون خانه ای در ساوت وست رنچز، فلوریدا و همچنین لس آنجلس، کالیفرنیا دارد. او همچنین صاحب یک مزرعه در ویرجینیا است. در سال ۲۰۰۹، جانسون به افتخار پیشینه پدرش تابعیت کانادا را به دست آورد. اگرچه جانسون قبلاً به عنوان یک جمهوری خواه ثبت نام کرده بود، اما در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ ایالات متحده به باراک اوباما رای داد و اکنون یک رای دهنده مستقل است. او اظهار داشت که در انتخابات سال ۲۰۱۶ ایالات متحده رای نداده است.

برای قدردانی از خدمات خود به مردم ساموآ، و به دلیل اینکه او از نوادگان سران ساموایی است، جانسون لقب نجیب سیولی را به او اعطا کرد. Malietoa Tanumafili II در جریان بازدید خود از آنجا در ژوئیه ۲۰۰۴. او در سال ۲۰۰۳ یک خالکوبی جزئی نخود ساموایی را در سمت چپ خود دریافت کرد و در سال ۲۰۱۷، خالکوبی کوچک “Brahma bull” را روی بازوی راست خود داشت که با یک نیمه بزرگتر پوشیده شده بود. خالکوبی آستین جمجمه یک گاو نر.

جانسون در ۳ می ۱۹۹۷ با دنی گارسیا ازدواج کرد. تنها فرزند آنها، دختری به نام سیمون، در آگوست ۲۰۰۱ به دنیا آمد. در ۱ ژوئن ۲۰۰۷، آنها اعلام کردند که جدا شدن دوستانه جانسون سپس با لورن هاشیان، دختر سیب هاشیان درامر بوستون، قرار ملاقات کرد. آنها اولین بار در سال ۲۰۰۶ زمانی که جانسون مشغول فیلمبرداری The Game Plan بود با هم آشنا شدند. اولین فرزند آنها، یک دختر، در دسامبر ۲۰۱۵ به دنیا آمد. فرزند دوم آنها، دختر دیگر، در آوریل ۲۰۱۸ به دنیا آمد.

جانسون در کنوانسیون ملی دموکرات سال ۲۰۰۰ به عنوان بخشی از “اسمک داون” غیر حزبی WWE شرکت کرد. رای شما»، که هدف آن تحت تأثیر قرار دادن جوانان برای رأی دادن بود. او همچنین در کنوانسیون ملی جمهوری خواهان در سال ۲۰۰۰ در همان سال نقش سخنرانی داشت.

در سال ۲۰۰۶، جانسون بنیاد راک دواین جانسون را تأسیس کرد، یک موسسه خیریه که با کودکان در معرض خطر و بیماری لاعلاج کار می کرد. در ۲ اکتبر ۲۰۰۷، او و همسر سابقش یک میلیون دلار به دانشگاه میامی برای حمایت از نوسازی امکانات فوتبال آن اهدا کردند. این بزرگترین کمکی است که تاکنون توسط دانشجویان سابق به بخش دوومیدانی دانشگاه داده شده است. دانشگاه میامی به افتخار جانسون، اتاق رختکن هاریکینز را تغییر نام داد. در سال ۲۰۱۵، جانسون ۱۵۰۰ دلار به GoFundMe اهدا کرد تا هزینه جراحی یک سگ رها شده را بپردازد. در سال ۲۰۱۷، او ۲۵۰۰۰ دلار به اقدامات امدادی طوفان هاروی اهدا کرد. در سال ۲۰۱۸، جانسون یک سالن ورزشی را به یک پایگاه نظامی در اوآهو، هاوایی اهدا کرد. پس از سیل ۲۰۱۸ هاوایی، او با Malama Kauai، یک سازمان غیرانتفاعی، برای کمک به تعمیر خسارات ناشی از سیل همکاری کرد.

نظرتان را بنویسید