رایان رینولدز

رایان رینولدز

رایان رادنی رینولدز (زاده ۲۳ اکتبر ۱۹۷۶) یک بازیگر، تهیه‌کننده فیلم و کارآفرین کانادایی-آمریکایی است. او کار خود را با بازی در سریال تلویزیونی نوجوان کانادایی Hillside (1991-1993) آغاز کرد و قبل از اینکه نقش اصلی را در سریال طنز Two Guys and a Girl بین سال‌های ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۱ به دست آورد، نقش‌های کوچکی داشت.

رینولدز سپس در سریال ایفای نقش کرد. مجموعه ای از فیلم ها، از جمله ون وایلدر (۲۰۰۲)، در انتظار… (۲۰۰۵)، و پیشنهاد (۲۰۰۹). او همچنین در فیلم های مدفون (۲۰۱۰)، زن طلایی (۲۰۱۵) و زندگی (۲۰۱۷) در نقش های دراماتیک ایفای نقش کرد، در فیلم های اکشن مانند Blade: Trinity (2004)، ددپول (۲۰۱۶) و ۶ Underground (2019) و صداپیشگی را در انیمیشن‌های Croods (2013)، Turbo (2013) و Pokemon: Detective Pikachu (2019) ارائه کرد.

بزرگترین موفقیت تجاری رینولدز با فیلم‌های ابرقهرمانی Deadpool (2016) و Deadpool 2 به دست آمد. (۲۰۱۸) که در آن نقش شخصیت اصلی را بازی کرد. اولی رکوردهای متعددی را در زمان اکران خود برای یک کمدی با درجه R به دست آورد و بازی او نامزدی در جوایز فیلم منتخب منتقدان و جوایز گلدن گلوب را به همراه داشت.

نظرتان را بنویسید