مت اسمیت

مت اسمیت

مت اسمیت یک هنرپیشه انگلیسی است که در سن ۲۶ سالگی در بریتانیا به شهرت رسید که توسط تهیه کننده استیون موفات در نقش یازدهمین دکتر در سریال بی‌بی‌سی انتخاب شد. مجموعه‌های علمی-تخیلی ماجراجویی دکتر هو (۲۰۰۵).

متیو رابرت اسمیت در نورث همپتون به دنیا آمد و بزرگ شد. از لین (فیدلر) و دیوید اسمیت. او در مدرسه پسران نورث همپتون تحصیل کرد. او در دانشگاه شرق آنگلیا در رشته نمایش و نویسندگی خلاق تحصیل کرد. او از طریق تئاتر ملی جوانان وارد بازیگری شد و با دربار سلطنتی و تئاتر ملی اجرا کرد.

اسمیت اولین حضور تلویزیونی خود را در The Ruby in the Smoke (2006) و چندین نقش دیگر را در تلویزیون به دست آورد، اما زمانی که او به عنوان گزینه غافلگیرکننده برای نقش یازدهمین دکتر در Doctor Who اعلام شد تا حد زیادی ناشناخته بود. او جوان‌تر از هر بازیگر دیگری بود که این نقش را بازی می‌کرد (پیتر دیویسون قبلاً جوان‌ترین بازیگر بود، زمانی که در سال ۱۹۸۱ انتخاب شد، ۲۹ ساله بود). اسمیت در ۴۹ قسمت از Doctor Who بازی کرد (سه قسمت کمتر از سلف خود، دیوید تنانت). او در پنجاهمین سالگرد افسانه دکتر هو در سال ۲۰۱۳، که شامل بازی در ویژه ۵۰ سالگی، Doctor Who: The Day of the Doctor(2013)، که او را در حال بازی با تنانت، ستاره مهمان جان هرت و مسن ترین بازیگر زنده و باسابقه ایفای نقش دکتر، یافت. تام بیکر.

از زمانی که دکتر هو را ترک کرد، اسمیت خود را وارد حرفه سینمایی کرد.

نظرتان را بنویسید