میشل ویلیامز

میشل ویلیامز

میشل اینگرید ویلیامز (زاده ۹ سپتامبر ۱۹۸۰) یک هنرپیشه آمریکایی است. ویلیامز که به‌خاطر نقش‌هایش در تولیدات مستقل در مقیاس کوچک با مضامین تاریک یا تراژیک شناخته می‌شود، جوایز متعددی از جمله دو جایزه گلدن گلوب، یک جایزه Primetime Emmy، و نامزدی چهار جایزه اسکار و یک جایزه تونی دریافت کرده است.

دختر سیاستمدار و تاجر لری آر ویلیامز، او در کالیسپل و سن دیگو بزرگ شد. او کار خود را با حضور مهمان در تلویزیون آغاز کرد و اولین فیلم خود را در فیلم خانوادگی Lassie در سال ۱۹۹۴ انجام داد. در ۱۵ سالگی از والدینش رهایی یافت و به زودی برای نقش اصلی خود در سریال تلویزیونی درام نوجوانان داوسون کریک (۱۹۹۸–۱۹۹۸) به شهرت رسید. ۲۰۰۳). پس از آن، فیلم‌های کم‌رنگی دنبال شد، قبل از اینکه با فیلم درام «کوهستان شکسته» (۲۰۰۵) به موفقیت دست پیدا کرد، که برای آن نامزدی جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن را دریافت کرد.

ویلیامز در ادامه به دست آورد. تحسین منتقدان برای بازی در نقش زنان پریشان عاطفی که با از دست دادن یا تنهایی کنار می آیند در درام های مستقل وندی و لوسی (۲۰۰۸)، ولنتاین آبی (۲۰۱۰)، و منچستر کنار دریا (۲۰۱۶). برای دو مورد آخر او به ترتیب نامزدی جایزه اسکار بهترین بازیگر زن و جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن را دریافت کرد. او برنده دو گلدن گلوب برای ایفای نقش مرلین مونرو در درام هفته من با مرلین (۲۰۱۱) و گوئن وردون در مینی سریال Fosse/Verdon (2019) شد، علاوه بر این جایزه امی پرایم تایم برای بهترین بازیگر نقش اول زن را برای دومی دریافت کرد. پردرآمدترین اکران او با فیلم هیجان انگیز جزیره شاتر (۲۰۱۰)، فیلم فانتزی Oz the Great and Powerful (2013)، موزیکال The Greatest Showman (2017) و فیلم ابرقهرمانی Venom (2018) بود. در برادوی، او در احیای موزیکال کاباره در سال ۲۰۱۴ و درام بلک برد در سال ۲۰۱۶ بازی کرد، که برای آن نامزد دریافت جایزه تونی بهترین بازیگر زن در یک نمایشنامه شد.

ویلیامز مدافع برابری است. پرداخت. او در مورد زندگی شخصی خود کوتاهی می کند. او از رابطه خود با بازیگر فقید هیث لجر یک دختر دارد و مدت کوتاهی با فیل الوروم موسیقیدان ازدواج کرد. او با کارگردان تئاتر توماس کیل ازدواج کرده است که از او یک فرزند دارد.

نظرتان را بنویسید